Klub

Historia klubu – ROTUNDA KRZESZÓW

W roku 2001 przy naszej jednostce powstał klub sportowy „Rotunda”, którego piłkarze w większości to członkowie naszej jednostki. Początki istnienia klubu były ciężkie. W pierwszym sezonie nasza gra oraz organizacja byla kiepska ale walczyliśmy i przy okazji dobrze się bawiliśmy ponieważ większość z nas miała pierwszy raz do czynienia z piłką nożną na poziomie rozgrywek klasowych. Z czasem było coraz lepiej, jednak prawdziwy przełom nastąpił po tym jak nasza drużynę zaczął trenować pan Chmielowiec z Rudnika. Zaczęliśmy grać lepiej zachęcając tym samym kibiców do przychodzenia na nasze mecze.
Następnym ważnym momentem w historii naszego klubu to AWANS DO A KLASY w sezonie 2005/06. Teraz w sezonie 2006/2007 po rundzie jesiennej jesteśmy liderami swojej grupy w A klasie. Niestety po rundzie wiosennej Rotunda zajmuje 2 miejsce w tabeli co niestety nie daje awansu. Do następnego sezonu 2008/2009 zespół prowadzony po raz kolejny przez Damiana Skakuja podchodzi z głównym celem jaki jest awans do klasy okręgowej, po ciężkim boju Rotunda wywalczyła upragniony i historyczny awans z Klasy „A” do V ligi. W klasie okręgowej Rotunda gra niestety tylko jeden sezon – płacąc tak zwane „frycowe”. Piłkarze jak i działacze nie traktują spadku w kategoriach porażki, a zdobycia cennego doświadczenia piłkarskiego i organizacyjnego.
W nowym sezonie 2009/2010 – drużyna Rotundy po rundzie jesiennej nie zaznając goryczy porażki prowadzi w tabeli „A” klasy. Początkiem rundy drużynę przejął nowy trener – Zenon Janiec.

Sezon 2009/2010 – Rotunda zakończyła na drugim miejscu w tabeli z 58 punktami, awansując bezpośrednio do „okręgówki”!!! G R A T U L A C J E !!!

Sezon 2010/2011 – gramy w „okręgówce”. Rozgrywki kończymy na 17 miejscu z 33 punktami, niestety ten dorobek punktowy nie pozwolił się nam utrzymać w tej klasie rozgrywkowej, spadamy ponownie do A – klasy.

Sezon 2011/2012 – ponownie rozgrywamy w A – klasie. Trudny sezon dla Rotundy, jeden z najtrudniejszych. Rozgrywki kończymy w środku tabeli na 7 miejscu z 39 punktami. Stanowczo za mało jak na Rotundę Krzeszów!

Sezon 2012/2013 – jest ciekawy, po rundzie jesiennej zajmujemy drugie miejsce za ŁKS Łowisko mając tyle samo punktów (porażka w meczu bezpośrednim). Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek gromadzimy 52 punkty, które zapewniają Rotundzie po raz trzeci awans do „okręgówki”!!!

Klub Sportowy Rotunda Krzeszów

Rok założenia: 2001.

Barwy: biało-niebieskie.

Adres: Mostowa 6, 37-418 Krzeszów.

Stadion: pojemność – 1.000 miejsc.

Boisko główne (drenaż, system nawadniający – po kapitalnym remoncie) – 100 m x 60 m.

Boisko boczne – treningowe (po kapitalnym remoncie).

Orlik na obiekcie stadionu.

Prezes: Jan Pac.

Trener I zespołu: Damian Skakuj.

Trener juniorów, trampkarzy: Damian Skakuj.

Trener trampkarzy młodszych: Mateusz Wójcik.

Rzecznik prasowy/Spiker: Marian Skakuj.

Foto: Grzegorz Węglarz.